VIDEO / Slovenija i Austrija remizirale na startu Lige nacija

Liga nacija 6. ruj 202423:15 0 komentara

Slovenija i Austrija su odigrale neriješeno 1:1 u prvom kolu skupine 3 Lige nacija B.

Benjamin Šeško postigao je gol za Sloveniju, dok je za Austriju zabio Konrad Laimer. U drugom susretu ove skupine, Kazahstan i Norveška su u Almatyju odigrali bez golova, 0:0.

Slovenski izbornik Matjaž Kek započeo je natjecanje u Ligi nacija u već poznatoj formaciji 4-4-2, nakon solidnog nastupa na Europskom prvenstvu. U prvoj postavi nije bilo Jana Mlakara zbog nedostatka minutaže u Pisi, talijanskom drugoligašu.

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Slovenija je povela u 16. minuti nakon što je VAR dosudio jedanaesterac zbog igranja rukom Philippa Mwenea, a Šeško je sigurno realizirao kazneni udarac.

Austrija je izjednačila u 28. minuti kada je Laimer pogodio za konačnih 1:1.

U ponedjeljak Slovenija dočekuje Kazahstan, dok Austrija ide na gostovanje u Norvešku, a obje utakmice počinju u 20:45.