VIDEO / Barcola postigao najbrži pogodak u povijesti Lige nacija, trebalo mu je samo 13 sekundi

Liga nacija 6. ruj 202422:13 0 komentara

Francuska i Italija igrale su na Parku prinčeva u Parizu utakmicu prvog kola skupine 2 najvišeg ranga Lige nacija. Završilo je 1:3, iako je Francuska povela već nakon 13 sekundi igre, zahvaljujući Bradleyju Barcoli, koji je oduzeo loptu neopreznom talijanskom braniču Giovanniju di Lorenzu i brzo se uputio prema golu. Iako je mogao dodati kapetanu Kylianu Mbappeu u sredini, Barcola je odlučio završiti akciju samostalno i uspješno svladao talijanskog golmana Gianluigija Donnarummu, donoseći Francuskoj rano vodstvo. Inače, bio je to najbrži pogodak u povijesti Lige nacije. Talijani su izjednačili u 30. minuti, kada je Federico Dimarco postigao prekrasan gol iz voleja. Tako se na predah otišlo s 1:1. Ali već u 51. minuti Italija dolazi do totalnog preokreta. Veznjak Intera, Davide Frattesi, pogodio je za 1:2 na semaforu i vodstvo Azzurra. Potvrda pobjede stigla je u 74. minuti kada je Giacomo Raspadori zabio za 1:3.