Atletico velikim preokretom došao do pobjede i ostao neporažen u La Ligi

La Liga 20. lis 202419:07 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano via Guliver Image

U desetom kolu španjolske La Lige nogometaši madridskog Atletica su upisali petu pobjedu, na domaćem terenu su svladali Leganes 3-1.

Teško je do pobjede stigao Atletico jer je sve do dvadeset minuta prije kraja bio u zaostatku. Prvi pogodak na ogledu dao je Neyou u 34. minuti. Domaći sastav ipak je uspio uhvatiti sva tri boda. Prvo je Norvežanin Sorloth u 69. minuti izjednačio na 1-1, dok je Antoine Griezmann u 81. pogodio za preokret i veliko slavlje na Metropolitano stadionu. Sve je zaključio Sorloth svojim novim golom, u 100. minuti je pogodio za konačnih 3-1.

Atletico je treći na ljestvici i ima četiri boda manje od Barcelone i madridskog Reala, s tim da Barcelona ima utakmicu manje. Leganes je ostao na 17. mjestu.

U prvom nedjeljom ogledu nogometaši Mallorce su nastavili s odličnom formom u aktualnoj sezoni, na domaćem terenu su pobijedili Rayo Vallecano 1-0.

Mallorca je ostvarila petu ligašku pobjedu u sezoni, odnosno, dobila je četvrtu od posljednjih pet susreta. Trenutačno je Mallorca na 17 bodova, koliko ima i trećeplasirani madridski Atletico. Pogodak vrijedan tri boda Mallorca je postigla u 75. minuti, strijelac je bio Muriqi.

U ponedjeljak se igra posljednja utakmica ovog kola, a sastaju se Valencia – Las Palmas.