Kovačiću asist u pobjedi, Haaland nastavio nevjerojatan niz

Nogomet 8. lis 202218:12 > 18:12 0 komentara
AP Photo/Matt Dunham via Guliver

Manchester City slavio je uvjerljivu pobjedu protiv Southamptona - 4:0, čime je barem nakratko preskočio Arsenal na vrhu ljestvice Premier lige.

U prvih osam kola Premier lige Erling Haaland postigao je čak 15 golova. Norvežaninu je to 20. pogodak u 13 službenih nastupa za Manchester City, a među strijelce se nije upisao samo na početku sezone u porazu od Liverpoola u “Community Shieldu” te u 2. kolu Premier lige protiv Bournemoutha, ali je tada bio među asistentima.

Jasno je da Pep Guardiola ima još mnogo kvalitetnih igrača na raspolaganju i da nije sve na Haalandovoj igri. Ovaj put seriju je otvorio Cancelo na dodavanje Fodena u 20. minuti, da bi Foden zabio i 12 minuta kasnije na asistenciju De Bruynea.

Nakon samo četiri minute u nastavku sve su dileme, ako ih je i bilo, otklonjene pogotkom Mahreza. A onda je nakon dodavanja Cancela u 65. minuti Haaland nastavio nevjerojatan niz.

Chelsea se u prvom poluvremenu mučio protiv Wolverhamptona, ali je na kraju ipak stigao do rutinskog trijumfa – 3:0. Ključna figura susreta bio je Mason Mount, dvostruku asistenciju prvo je spojio s golom Havertza u 45+4. minuti, pa Pulišić u 54. Do kraja susreta strijelac je bio i Broja u 90. minuti. Mateo Kovačić je za Chelsea u igru ušao u 66. minuti, a upravo je on bio asistent za 3:0.

Rutinsku pobjedu kod kuće ostvario je i Newcastle koji je lagano slavio protiv Brentforda – 5:1. Svrake su u prvom poluvremenu zabile dva gola, zabili su Guimaraes u 21. i Marfi u 28. minuti. Tračak nade gostima vratio je Toney koji je u 54. minuti iskoristio jedanaesterac, ali Guimaraes je dvije minute kasnije drugim golom otklonio sve sumnje. Do kraja je zabio i Almiron u 82. minuti, a na kraju je Pinnock zatresao vlastitu mrežu.

Pred Leicesterom je teška sezona, barem prema onome što smo vidjeli na startu Premier lige. Nekadašnji senzacionalni osvajač naslova slavio je protiv Nottingham Foresta u prošlom kolu, a poveo je golom Dake u desetoj minuti na gostovanju kod Bournemoutha.

No, domaći se nisu predavali, prvo su izjednačili golom Billinga u 68. minuti, a samo tri minute kasnije Christie je režirao preokret – 2:1.