Šimić uživo gledao poraz lošeg Dinama, Šubićevac slavi

Hrvatska 11. ožu 202320:00 > 20:00 0 komentara
AP Photo/Matthias Schrader via Guliver Images

Nakon dugo vremena Dinamo je doživio poraz u domaćem prvenstvu. Poskliznuo se na Šubićevcu kod Šibenika koji je došao do vrijedne pobjede (2:1) u borbi za ostanak...

Baš kad se možda najmanje očekivalo Dinamo je ispustio bodove. Pretposljednji Šibenik ga je na svom travnjaku pobijedio 2:1 i tako opet pobjegao posljednjoj Gorici na sedam bodova razlike (23-16). Dinamo je ostao na vrhu s 56 bodova, 12 više od Hajduka koji u nedjelju gostuje u Osijeku.

Na poluvremenu je već Šibenik vodio 2:0. U 40. minuti Mislav Matić je nakon jednog prekida pogodio prizemnim udarcem s 15 metara, a samo dvije minute kasnije Ivan Dolček iskoristio je poklon Josipa Mišića, sjurio se preko polovice terena, izašao oči u oči s Livakovićem i matirao ga sjajnim, visokim udarcem za 2:0.

Dinamov trener Ante Čačić u poluvremenu je reagirao uvođenjem Drmića umjesto Šutala, pa je Ljubičić prešao na stopera, a Bočkaj na lijevog beka.

Takav manevar isplatio mu se u 64. minuti kada je Stefan Ristovski poentirao nakon kornera Bulata i smanjio na 2:1.

Do kraja susreta Dinamo je svim silama krenuo po izjednačenje i stigao jako blizu u 86. minuti kada je mladi Gurlica glavom promašio dobru šansu nakon kornera Baturine.

Modri su tako doživjeli prvi ligaški poraz od 29. listopada prošle godine i gostovanja u Osijeku (1:0). a Šibenik je pobijedio Dinamo prvi put od siječnja 2021. kada je slavio na Maksimiru 2:1.

Utakmicu u Šibeniku uživo je s tribina pratio novi član Dinamove Uprave Dario Šimić u društvu predsjednice Uprave Vlatke Peras.