Katastrofalni Englezi – Ovakvo nešto im se nije dogodilo čak 38 godina!

Euro2024 30. lip 202419:17 0 komentara
nordphotoxGmbHxx xChristianxSchulze via Guliver

Engleska je odigrala katastrofalno prvo poluvrijeme protiv Slovačke.

Nogometaši Engleske u trenutku objavljivanja ovog članka igraju utakmicu osmine finala Europskog prvenstva protiv Slovačke.

Sterilna igra zvjezdane engleske momčadi je glavna tema od početka Europskog prvenstva, a ‘šlag na tortu’ je prvo poluvrijeme protiv Slovačke nakon kojeg su prvi favoriti prvenstva u rezultatskom zaostatku od 0:1.

Katastrofalna predstava (na papiru) moćnih Engleza, natjerala je vrijedne statističare da pronađu jedan poražavajući podatak za ‘Tri lava’.

Naime ovo je prvi put, još od 1986. godine i Svjetskog prvenstva u Meksiku da Engleska nije uputila udarac u okvir gola tijekom cijelog prvog poluvremena neke utakmice igrane u sklopu nokaut faze velikog natjecanja. Posljednja momčad koja ih je uspjela spriječiti u upućivanju udarca prema golu u prvih 45 minuta, bila je Argentina u četvrtfinalu spomenutog Mundijala.

Tako je ovaj niz Engleza nakon došao kraju nakon dugih 38 godina.