Kamerun spasio gol u gostima i to u 120.+4 minuti!

FIFA World Cup 30. ožu 20220:44 0 komentara
Guliver Images

Alžir je u suzama, u Katar putuje momčad Kameruna koja je slavila 2:1. Pravilo da vrijedi gol u gostima u ovom slučaju je spasio Kamerunce

Igrala se 120. minuta, četvrti sudac je dodao još nekoliko minuta nadonade. U četvrtoj je Karl Toko Ekambi postigao pogodak, te sa ukupnih 2:2 u uzvratu, nogometaši Kameruna pronašli su put na Svjetsko prvenstvo u Katar.

Alžir je bio nadomak cilja, dobili su prvu utakmicu u Kamerunu 1:0, ali su onda izgubili u 90 minuta kod kuće isitim rezultatom, a strijelac za Kamerun bio je Chuopo-Moting u 22. minuti. Momčadi su ušle produžetke, a Alžir je u 118. minuti u prednost doveo Touba. Slavili su nogometaši nekoć sjajnog igrača Rigoberta Songa, već opjevanim golom Ekambija u 122. minuti. Kako je u Africi ostalo pravilo gola u gostima tako je to za Kamerun bilo presudno.

Tako su u utorak iz Afrike na SP otišli: Senegal, Maroko, Kamerun, Tunis i Gana.