Jakirović o novom pojačanju: ‘On je permanentna opasnost, radi razliku i bit će još bolji’

Hrvatska 24. kol 202423:23 0 komentara
GNK Dinamo Zagreb

Bio je vrlo impresioniran prvim startom kolumbijskog nogometaša

Nogometaši zagrebačkog Dinama nastavili su pobjednički niz i u 4. kolu Hrvatske nogometne lige svladavši na Maksimiru momčad Gorice sa 2-1 (1-0).

Svoju iznimnu golgetersku formu ponovno je pokazao Sandro Kulenović koji je u 6. minuti postigao vodeći pogodak za Dinamo, a u 57. minuti je bio strijelac i za 2-0. Konačnih 2-1 postavio je Jurica Pršir u prvoj minuti sučevog dodatka.

Kao što je najavio, Dinamov trener Sergej Jakirović promijenio je gotovo cijelu početnu postavu svoje momčadi u odnosu na onu koja je prije četiri dana pobijedila Qarabag sa 3-0 u prvom susretu doigravanja za plasman u Ligu prvaka. Ivan Nevistić je ostao među vratnicama, Samy Mmaee na stoperskoj poziciji i Marko Pjaca na boku. Dinamo je počeo dvoboju u formaciji s dvojicom napadača, a to su bili Sandro Kulenović i Juan Cordoba.

Nakon utakmice, Jakirović je imao riječi hvale za svoj napadački dvojac:

“Dobro smo ušli u utakmicu, rano poveli, onda smo malo izgubili niti igre, bilo je malo pomutnje. U poluvremenu smo planski napravili zamjene, unijeli više energije, imjali smo još prilika da zabijemo još koji gol. Na kraju smo primili pogodak koji smo morali obraniti. Nekad smo radili greške koje inače ne radimo, ali pristup je bio dobar. Zadovoljan sam, ove dečke ćemo koristiti i u slijedećim utakimicama. Cordoba je permanentna opasnost, radu razliku, biti će još bolji kad se maksimalno uigra. Mmaee je dobio udarac laktom u nos, nadamo se da će sve na kraju biti u redu. Jako nam je drago zbog Kulenovića, kako vi novinari kažete, jako je vruć.”

Trener Gorice, Rajko Vidović tvrdi kako je zadovoljan prikazanom igrom svoje momčadi, ali ne i rezultatom:

“Odradili smo korektnu utakmicu. Dinamo ne prašta, kazni svaku pogrešku. tu se radi o velikoj kvaliteti. Šteta što smo u početku primili onaj gol kad nismo bili koncentrirani. Ne možemo biti zadovoljni rezultatom, ali predstavom svojih igrača sam zadovoljan. Dinamo se jako potrudio da dođe do ta tri boda, mogli su zabiti još koji gol više, na sreću nisu. Želim im sreću u slijedečoj europskoj utakmici.”