Skočić: Ovo je mlada ekipa, dječje greške su nas koštale

Nogomet 21. lip 202322:22 0 komentara
HNS

Hrvatska U21 reprezentacija porazom od Ukrajine otvorila je Europsko prvenstvo u Rumunjskoj.

Ukrajina U21 po jedan je pogodak postigla u svakom poluvremenu. Oleksij Kaščuk je nakon solo prodora u 19. minuti dao pogodak za 1-0, a u 48. je Danilo Sikan bio strijelac za 2-0.

Od početka su mladi Ukrajinci zaigrali bolje. Iako bez svog najboljeg igrača Mudrika, zvijezde Chelseaja, ukrajinski nogometaši su bili okomiti i vrlo opasni.

Dojmove utakmice, podijelio je izbornik reprezentacije – Dragan Skočić.

”Izašli smo impresionirani i platili smo to olako primivši golove. Drugi gol nas je sasvim poremetio. Nakon prvoga smo ih pritisnuli da 20 minuta nisu izašli iz šesnaesterca. Jedino nam je problem bila tranzicija, kad smo ih pritisnuli visoko, svaki put kad nam je lopta prošla, bili smo u problemima. Znamo da imamo problema u obrani, nije to ništa što nismo i prije Eura znali. Dijelovima utakmice sam zadovoljan, ali puno toga moramo popraviti. Mlada smo ekipa, imamo još dvije utakmice”, kazao je.

”Imamo mladu ekipu, 14 jako talentiranih igrača, a u obrani nam nedostaje velik broj igrača, koji su teško zamjenjivi. Ne kažem da ovi koji su ovdje nisu za mladu reprezentaciju, ali… Olako smo dobili golove, bilo je dosta propusta. Dječje bolesti su nas koštale pa je bilo teško nakon golova vratiti se. To mogu zamjeriti ekipi, iako pričam već dva mjeseca o tim problemima. Napadom sam prilično zadovoljan, kreirali smo dosta toga, a nije lako na postavljenu obranu kad gubiš 1:0″, dodao je.

Komentirao je nadolazeću utakmicu protiv Španjolske koja bi mogla odrediti sudbinu ‘malih Vatrenih’ na ovom prvenstvu.

”Trebamo vratiti dečke u život i sve pokušati da dobijemo iduće dvije. Puno smo naučili, bilo je i dobrih stvari za koje se možemo uhvatiti. Što mogu promijeniti za idući susret? Ovisi to i o analizi Španjolske pa ne mogu sada reći što ću mijenjati. Respektiramo Španjolsku, ali možemo se vratiti”, uvjeren je Skočić.