Bundesliga 12. stu 202217:25 0 komentara
Guliver Images

Nogometaši RB Leipziga prvi su dio njemačkog prvenstva završili pobjedom 2:1 na gostovanju u Bremenu kod Werdera, a hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu, iako mu je prije samo tri dana slomljena nosna kost.

Gvardiol je zaigrao sa zaštitnom maskom koja mu je prekrivala gornji dio lica.

RB Leipzig je poveo u 13. minuti pogotkom Andrea Silve. Na 1:1 je izjednačio Gross u 57. minuti, a konačnih 2:1 za goste postavio je Xaver Schlager u 71. minuti.

Četvrtom uzastopnom pobjedom RB Leipzig je sa 28 bodova došao privremeno do druge pozicije na ljestvici, sa tri boda manje, ali i utakmicom više od vodećeg Bayerna.

Wolfsburg je također slavio s 2:1 gostujući kod Hoffenheima. Momčadi pod vodstvom Nike Kovača to je također četvrta uzastopna pobjeda, a Hoffenheim je izgubio treću utakmicu u nizu.

Kramarić je igrao za domaće do 74. minute, a kod gostiju za ovu utakmicu nisu konkurirali ni Bartol Franjić ni Josip Brekalo.

Hoffenheim je poveo u 42. minuti pogotkom Baumgartnera. I drugi pogodak na utakmici je bio djelo domaćina, ali je Ozan Kabak u četvrtoj minuti dodatka u prvom dijelu poslao loptu u svoju mrežu za 1:1. Za konačnih 2:1 pogodio je Baku u 56. minuti.

Wolfsburg je sa 23 boda došao privremeno do sedme pozicije, a Hoffenheim je sa 18 bodova na desetom mjestu.

Bayer je u Leverkusenu svladao Stuttgart s 2:0 golovima Diabyja (30) i Taha (82). Kod gostiju Borna Sosa nije bio u konkurenciji za utakmicu.

Hertha je u Berlinu svladala Koln s 2:0, a Ivan Šunjić je odigrao cijelu utakmicu za pobjednike, dok je Filip Uremović ostao na klupi za pričuve. Golove za Herthu postigli su Kanga (9) i Richter (54).

Drugu pobjedu zaredom ostvarili su nogometaši Bochuma koji su s 1:0 slavili u Augsburgu zahvaljujući pogotku Antwi-Adjeija (59).

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima