Nogomet 1. tra 202416:32 0 komentara
AP Photo/Kirsty Wigglesworth via Guliver

Najskuplji hrvatski nogometaš je bio odličan u velikom derbiju.

Kao i svakog ponedjeljka, retrospektivno gledamo na protekli vikend te u suradnji sa SofaScoreom donosimo popis najboljih Hrvata u inozemnim klubovima.

Ovotjednu listu predvodi predvodi sjajni Joško Gvardiol za nastup u velikom engleskom derbiju između Manchester Cityja i Arsenala. Utakmica je završila bez pogodaka što sugerira kako su obrane bile na visokoj razini, a Gvardiol je za clean sheet svoje momčadi zaradio odličnu ocjenu 7,8 čime predvodi Hrvate u inozemstvu.

Na drugom mjestu nalazi se Lovro Majer koji je pogotkom u 84. minuti za 0:2 potvrdio pobjedu sbog Wolfsburga na gostovanju kod Werdera. Majer je ušao s klupe u 60. minuti, a za odličnih pola sata igre dobio je ocjenu 7,7.

Treću poziciju zauzeo je Kristijan Jakić koji je odigrao svih 90 minuta u remiju svog Augsburga protiv Kolna. Nije imao konkretan učinak u vidu golova ili asistencija, no gospodario je sredinom terena te također dobio ocjenu 7,7.

Četvrti je fenomenalni Ante Budimir koji je pogotkom protiv Almerije postao najbolji strijelac španjolske La Lige zajedno sa Judeom Bellinghamom i Artemom Dovbikom koji imaju po 16 pogodaka. Ova utakmica je samo potvrda sjajne forme hrvatskog reprezentativca koji je zaradio ocjenu 7,5 za ovaj nastup.