Evo bez koga bi Dinamo mogao u novu sezonu

Hrvatska 27. svi 202310:13 0 komentara
xPaulxChestertonx by Guliver

Dinamo će pred domaćim navijačima u nedjelju odigrati zadnju utakmicu ove sezone.

Nakon susreta s Goricom, slijedi slavlje još jednog naslova prvaka te zatvaranje sezone. Kako piše Večernji list, ovo bi mogla biti zadnja utakmica za dosta Dinamovih igrača.

Dilaver je već otišao, a ovo će posljednja utakmica biti i Kevinu Theophileu-Catherineu. Nakon pet godina u Dinamu gdje je došao po isteku ugovora s francuskim Saint-Étienneom, 33-godišnji stoper bi se trebao sutra simboličnom minutažom oprostiti od Zagreba i navijača u svom 153. nastupu u plavom dresu.

Ima veliku želju nastupiti, na taj se način oprostiti i, bude li moguće, dat ću mu priliku za to“, rekao je nedavno Igor Bišćan.

Theophile je bio jedan od najplaćenijih igrača plavih, a većina će ga pamtiti po utakmici sa Šahtarom u Maksimiru gdje je nakon odlične utakmice, u petoj minuti nadoknade laktom u glavu udario vratara Šahtara. Situacija je dovela Ukrajince do pogotka iz jedanaesterca, a Dinamo rezultatom 3:3 do neizvjesna posljednja dva kola Lige prvaka umjesto do osiguranog proljeća.

Dinamo ovime gubi još jednog stopera, a mogli bi otići i Šutalo i Ivanušec te Petković kojem ugovor ističe za godinu dana.