Euro2024 10. lip 202423:02 0 komentara

Poljska je u posljednjoj pripremnoj utakmici pred EURO svladala Tursku s 2:1.

Unatoč pobjedi, Poljaci nisu baš sretni s današnjim susretom. Naime,  12. minuti utakmice napadač Verone Karol Swiderski postigao je pogodak za vodstvo Poljske od 1:0. Iako je riječ o prijateljskom susretu, Swiderski je burno proslavio gol.

Nažalost, pri kraju proslave loše je doskočio i čini se da je ozlijedio koljeno. Poljacima se već ranije ozlijedio i Arkadiusz Milik.

Situacija se pogoršala za Poljake kada je u 32. minuti teren morao napustiti njihov najbolji igrač, Robert Lewandowski. On je sam zatražio zamjenu zbog osjećaja zatezanja u mišiću, ali prema prvim izvještajima, izlazak je bio preventivan.

Kao što je već navedeno, Poljaci su poveli u 12. minuti golom Karola Swiderskog. Za Tursku je izjednačio Barsi Yilmaz u 77. minuti.

Turci su tri minute kasnije mogli i okrenuti rezultat, no udarac Kerema Akturkoglua je završio u okviru gola. Na koncu je pobjednika razriješio gol Nicole Zalewskog u 90. minuti.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub i ubuduće će moći pratiti na Telemachu, Total TV-u, OptiTV-u i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima