Danas saznajemo polufinalne parove Eura: Neugodni Švicarci na neuvjerljive Engleze, Oranje protiv osakaćenih Turaka

Euro2024 6. srp 202413:49 0 komentara
AP Photo/Themba Hadebe via Guliver

Večeras ćemo saznati drugi polufinalni par Europskog prvenstva u Njemačkoj. Live tekstualne prijenose možete pratiti na Sport Klubu.

ENGLESKA – ŠVICARSKA od 18 sati u Düsseldorfu, sudac Talijan Daniele Orsato

Guliver

Engleska je prošla Slovačku s 2:1 nakon produžetaka u osmini finala. Jude Bellingham izjednačio je škaricama u 95. minuti, a Harry Kane je zabio pobjednički gol na početku produžetaka. Iako nisu oduševili igrom, momčad Garetha Southgatea ostala je u borbi za trofej.

S druge strane, Švicarska je impresionirala na turniru, pobijedivši Mađarsku i Italiju, te remizirajući sa Škotskom i Njemačkom. Protiv Italije su u osmini finala izborili četvrtfinale pobjedom 2:0 te su se pokazali kao neugodan suparnik.

NIZOZEMSKA – TURSKA OD 21 sat u Berlinu, sudac Francuz Clement Turpin

xGonzalesxPhoto FrederikkexJensenx via Guliver

Oranje su završile treće u skupini, ali ih je kasnije ždrijeb pomazio. Nakon problema u prvih 15 minuta protiv Rumunjske, Cody Gakpo je majstorskim potezom otvorio utakmicu te poveo Nizozemsku prema konačnoj 3:0 pobjedi.

Turska je završila skupinu iza Portugala, a ispred Gruzije i Češke sa šest bodova. U osmini finala pobijedili su Austriju 2:1 s dva gola Demirala, koji je zbog kontroverznog slavlja dobio suspenziju za današnje četvrtfinale. Uz to, Turcima će danas nedostajati i Kokcu te Yuksek, koji su zaradili drugi žuti karton.