Englezi ponovo hvale Gvardiola: ‘Ovo pokazuje koliko je važan Cityju’

Nogomet 15. ruj 202410:07 0 komentara
xMarkxCosgrove NewsxImagesx via Guliver

Nogometaši Manchester Cityja ostali su stopostotni i nakon 4. kola nove sezone Premier lige zahvaljujući 2-1 domaćoj pobjedi protiv Brentforda, a u pobjedi su zaigrali Joško Gvardiol i Mateo Kovačić.

U prvi je sastav Pep Guardiola uvrstio Kovačića koji je izašao na poluvremenu, dok je Gvardiol ušao na početku drugog poluvremena.

Engleski mediji raspisali su se o igri 22-godišnjeg Gvardiola koji je u City stigao za 90 milijuna eura. Portali Goal, 90min i Manchester Evening News dali su mu ocjenu sedam uz pohvale.

Snagom i iskustvom nadogradio je igru Cityja u odnosu na Lewisa. Izvrsno je odigrao obranu i bio velika prijetnja u napadu“, piše Goal, dok u sličnom tonu nastavlja i 90min:

City jedva da je imao problema nakon njegova ulaska na poluvremenu.”

Nešto rječitiji bio je Manchester City News:

“Joško Gvardiol je s Rodrijem uveden na poluvremenu kako bi City dominirao u drugih 45 minuta, time se pokazalo koliko je postao važan. Elegantna predstava na lijevom boku. Nije imao sreće što nije upisao asistenciju nakon izvrsnog prolaska kroz sredinu”, pišu dok Yahoo navodi da je “iskakao po cijelom terenu kako bi pomogao momčadi”.