Dinamov skorašnji suparnik u Ligi prvaka doživio potop u Češkoj

Champions League 18. ruj 202420:51 0 komentara
AP Photo/Petr David Josek via Guliver Images

U susretu 1. kola nogometne Lige prvaka Sparta je u Pragu pobijedila RB Salzburg s 3-0.

Češki prvak je poveo već u 2. minuti golom finskog veznjaka Kaana Kairinena. Na 2-0 je povisio nigerijski napadač Victor Olatunji, a konačnih 3-0 postavio je albanski veznjak Qazim Laci.

Salzburg je jedan od protivnika Dinama ove sezone. Taj je susret na rasporedu 23. listopada u Austriji.

U drugom susretu Bologna i Šahtar Donjeck su odigrali bez golova.

Šahtar, kojeg vodi hrvatski stručnjak Marino Pušić, a njegov asistent je Mario Stanić, je već u 4. minuti dobio kazneni udarac. Stefan Posch je srušio protivnika, a norveški sudac Rohit Saggi pokazao na bijelu točku.

Georgij Sudakov je pucao, ali je Lukasz Skorupski odlično obranio.

Za Bolognu je do 69. minute igrao Nikola Moro, dok Martin Erlić nije ulazio u igru. Na suprotnoj strani nije zaigrao Bartol Franjić.

Večeras se još sastaju Celtic – Slovan Bratislava, Club Brugge – Borussia Dortmund, Manchester City – Inter, te PSG – Girona.