Davljenik do boda u Madridu protiv Reala

Nogomet 30. lis 202218:31 0 komentara
Oscar J. Barroso via Guliver Images

Drugi puta u ovoj sezoni španjolskog prvenstva branitelj naslova Real Madrid nije uspio pobijediti odigravši u 12. kolu 1:1 pred svojim navijačima protiv autsajdera Girone.

Domaćin je poveo u 70. minuti, kad je na asistenciju Federica Valverdea loptu u mrežu poslao Vinicius Junior. Girona je izjednačila u 80. minuti iz kaznenog udarca, koji je sudac Melero Lopez dosudio nakon što je pregledao snimku i zaključio da je Marco Asensio igrao rukom u šesnaestercu. Precizan s bijele točke bio je Cristian Stuani.

Real je kraj utakmice dočekao s desetoricom igrača na terenu, jer je u drugoj minuti sučevog dodatka Toni Kroos zaradio drugi žuti karton.

Luka Modrić se vratio u sastav Reala nakon što je propustio dvoboj u Ligi prvaka u Leipzigu, a kako u momčadi nije bilo Karima Benzeme, kapetan hrvatske reprezentacije je nosio i klupsku kapetansku vrpcu te odigrao cijelu utakmicu.

Real je i nakon 12 kola na vrhu ljestvice sa 32 boda, ali sada samo s bodom prednosti pred drugoplasiranom Barcelonom. Treći je Atletico Madrid sa 23 boda. Girona je privremeno sa 10 bodova skočila na 16. poziciju.

Nogometaši Osasune pred svojim su navijačima svladali Valladolid s 2:0 u prvoj utakmici nedjeljnog programa. Chimy Avila je domaćima donio vodstvo u 13. minuti iz kaznenog udarca, a konačnih postavio je Moi Gomez u 19. minuti.

Osasuna je bila puno opasnija momčad i samo zahvaljujući gostujućem vrataru Jordiju Masipu pobjeda domaćih nije bila uvjerljivija.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir bio je u početnoj postavi i igrao do 64. minute, a Masip je i njemu obranio jedan precizan dalekometni udarac u 33. minuti.

Osasuna je šestom pobjedom i sa 20 bodova privremeno skočila na šesto mjesto, dok je Valladolid ostao na 11. poziciji sa 14 bodova.