Chelsea za jedno poluvrijeme osigurao finale Liga kupa

Nogomet 23. sij 202423:06 0 komentara
AP Photo/Kin Cheung via Guliver

Prvi finalist Liga kupa je Chelsea. U uzvratu polufinala na Stamford Bridgeu demolirao je Middlesbrough 6:1.

Middlesbrough je na Stamford Bridge došao sa minimalnom prednošću iz prvog susreta, ali je ona brzo anulirana. Već poslije pola sata bilo je 2:0 za Chelsea. Prvo je Hawson postigao autogol u 15. minuti, da bi Enzo Fernandez donio preokret u ukupnom rezultatu. Do poluvremena domaćin je postigao još dva gola.

U 36. minuti Axel Dissasi povisio je na 3:0, a u 42. minuti ove sezone sjajni Cole Palmer donosi 4:0.

U drugom poluvremenu, Chelsea je postigao još dva gola. Prvo je Palmer drugim golom u 77. minuti povisio na 5:0, da bi samo četiri minuta kasnije se u strijelce upisao i Madueke. Kod oba gola asistirao je Conor Gallagher. Konačnih 6:1 postigao je Rodgers u 88.

Protivnik Chelseaju u finalu bit će pobjednik duela Liverpool – Fulham, a Redsi su na Anfieldu u prvom susretu slavili 2:1.