Chelsea pregažen na Traffordu, United ide u Ligu prvaka

Nogomet 25. svi 202323:00 0 komentara
AP Photo/Dave Thompson via Guliver Images

Nogometaši Manchester Uniteda razbili su na svom terenu Chelsea 4:1 i osigurali izravan nastup u grupnoj fazi Lige prvaka za sljedeću sezonu...

Manchesteru je za mjesto u top 4 bio dovoljan i bod, no igrači Erika ten Haga nisu se s time planirali zadovoljiti. Na Old Traffordu su u zaostaloj utakmici 32. kola nadigrali Chelsea 4:1 i uoči posljednjeg kola sezone popeli se na treće mjesto, ispred Newcastlea koji sada ima dva boda manje od Uniteda.

Casemiro je već u 6. minuti doveo United u vodstvo, a na 2:0 povisio je Martial u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. U nastavku su još Fernandes iz kaznenog udarca (73.) i Rashford (78.) nanijeli Chelseaju jedan od najtežih poraza u sezoni. Poraz gostiju ublažio je Joao Felix u 89. minuti.

Londonski sastav ostaje na 12. mjestu s 43 boda i sljedeće sezone neće vidjeti Europu.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić zbog ozljede nije bio ni u zapisniku momčadi sa Stamford Bridgea.