Chelsea će zbog Felixa ‘izgubiti’ milijune eura

Nogomet 13. sij 202310:08 > 10:09 0 komentara
xAndrewxMatthewsx 70540557 via Guliver

Joao Felix skupo će koštati Chelsea s obzirom na to da mladi Portugalac koji je stigao na posudbu iz Atletico Madrida neće igrati gotovo mjesec dana za momčad iz Londona.

“Joao Felix donijet će ogromnu kvalitetu u naš napad, jedva čekam da počnem raditi s njim”, rekao je Graham Potter, trener Chelseaja kada je objavljeno da mladi 23-godišnji napadač dolazi na Stamford Bridge.

Potter mu je odmah dao priliku u utakmici Premier lige protiv Fulhama i Portugalac je odigrao sjajno. U prvom poluvremenu bio je najbolji igrač na terenu, a tako je nastavio i u drugom dijelu. No, u 58. minuti zbog grubog starta dobio je izravni crveni karton. Prema pravilima Premier lige, to je automatska suspenzija od tri utakmice.

Chelsea je posudio Felixa iz Atletica do kraja sezone uz odštetu od 11 milijuna eura i preuzeo njegovu plaću od 250 tisuća eura tjedno.

Portugalac će zbog crvenog kartona propustiti utakmice protiv Crystal Palacea, Liverpoola i Fulhama, pa će svojom krivnjom izbivati ​​mjesec dana.

To praktički znači da će propustiti petinu posudbe u Chelseaju, a njegov privremeni klub će u tom razdoblju potrošiti 3.5 milijuna eura na odštete i plaće.

Chelsea je nakon isključenja Joãoa Felixa izgubio 2:1 od Fulhama i na polovici sezone nalazi se tek na desetom mjestu ljestvice Premier lige.