Borjan junak Slovana, Zrinjskom minimalan poraz

Champions League 25. srp 202323:10 0 komentara
Faruk Zametica

U prvom susretu 2. pretkola Lige prvaka Zrinjski, kojeg vodi hrvatski stručnjak Krunoslav Rendulić, je u Mostaru izgubio od Slovana iz Bratislave sa 0:1.

Nakon što je u prvom pretkolu izbacio armenskog prvaka Urartu, Zrinjski protiv Slovana iz Bratislave traži nastavak pobjedničke serije u kvalifikacijama Lige prvaka.

Ove dvije ekipe igrale su i prošle godine, ali u play-offu Konferencijske lige, a Slovan je bio bolji nakon izvođenja jedanaesteraca. Slovaci su i ovoga puta bliže prolazu nakon gostujuće pobjede 1:0 izborene golom Sharanija Zubera u 53. minuti.

Zrinjski je nešto bolje otvorio susret, imao je zrelije prilike u prvom poluivremenu, ali nije bilo golova.

Gosti su poveli u nastavku iz prve prave prilike. Lucas Lovat je u 53. minuti ubacio, a Sharani Zuberi zabio glavom. Belgijski sudac Bram Van Driessche je provjeravao situaciju zbog mogućeg prekršaja u napadu, ali je na koncu pokazao na centar.

Zrinjski je u nastavku pokušao izjednačiti, a najbliže golu BiH prvak je bio u 63. minuti, ali je Mario Ćuže loše reagirao.

Srpski golman Milan Borjan je obranio svih pet udaraca u okvir njegovog gola, a imao je i sreće u pojedinim trenucima, kao u 78. minutu kad je Ćorluka pogodio stativu.

Za domaći sastav nastupila su osmorica hrvatskih nogometaša. Branio je Marko Marić, Dario Čanađija i Tomislav Kiš su odigrali cijeli susret, Antonio Ivančić i Mario Tičinović su igrali do 64. minute, Matej Senić prvo poluvrijeme, Mario Ćuže do 83. minute kada je umjesto njega u igru ušao Matija Malekinušić.

Za goste je do 67. minute igrao Marko Tolić. Uzvrat je 1. kolovoza u Bratislavi.