ANKETA: Tko je kriv za ispadanje Dinama iz Lige prvaka?

Champions League 20. kol 202311:45 1 komentar
xYannisxHalasx FIL-18843-0072 via Guliver Image

Dinamo je u sudačkoj nadoknadi ispustio prolazak u playoff Lige prvaka, u uzvratnoj utakmici u Ateni u samoj su završnici dobili su dva gola koja su ih eliminirala iz borbe za najelitnije europsko natjecanje.

Dinamo je ispao iz Lige prvaka. Bila je to jedna od najdramatičnijih, ako ne i najdramatičnija utakmica Plavih u Europi. Do 92. minute na semaforu AEK-ove OPAP Arene stajalo je 0:2. Domaćini su u sudačkoj nadoknadi zabili dva gola i prošli dalje.

U zadnjim minutama susreta sudac Eskas išao je provjeriti je li bilo Ljubičićevog igranja rukom u kaznenom prostoru i nakon pregleda snimke pokazao na bijelu točku. Levi Garcia je preuzeo odgovornost, ali je Dominik Livaković pročitao njegov udarac i obranio. No, na odbijenoj lopti prvi je bio hrvatski reprezentativac Domagoj Vida i glavom poslao loptu u mrežu, a svoju momčad u doigravanje za Ligu prvaka.

Nakon susreta u javnosti su se mogle čuti brojne kritike na račun trenera Igora Bišćana i na to što je u cijelom susretu iskoristio jednu zamjenu, u 85. minuti umjesto Darija Špikića ušao je Antonio Marin. Mnogi smatraju da je taj potez bio kriv, te da je Bišćan trebao osvježiti momčad i ne dopustiti da se dogodi ovakva drama na kraju te da se ugrozi prolazak u playoff Lige prvaka.

Bilo kako bilo, Dinamo se ove sezone oprostio od mogućeg igranja u Ligi prvaka, a mi vas pitamo – tko je za vas krivac? Bišćan, igrači, Uprava ili svi podjednako?