ČUDO NA ANFIELDU: Okrnjeni Liverpool izbacio Barcelonu

Champions League 7. svi 201919:47 > 19:52
Clive Brunskill Getty Images

U uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka Liverpool je na Anfieldu slavio protiv Barcelone sa 4:0 i nadoknadio minus iz prve utakmice u kojoj su poraženi na Camp Nou sa 3:0. Redsi su u finalu Lige prvake nakon jednog od najvećih preokreta u povijesti nogometa.

Twitter, The Anfield Sign

Domaćini su od prve minute krenuli silovito, a poveli su već u 7. minuti kada je nakon odbijene lopte u šesnaestercu najbolje reagirao Divock Origi i pospremio loptu u mrežu.

Tri minute kasnije nova opasna situacija pred golom Barcelone, na kraju je Mane završio na travnjaku i tražio kazneni udarac, ali Cuneyt Cakir je samo pustio da se igra nastavi.

U 14. minuti prva velika prilika za goste, Messijev dobar pokušaj zaustavio je Alisson. Samo četiri minute poslije pokušao je bivši nogometaš Redsa Coutinho, ali njegov udarac zaustavlja odlični vratar Liverpoola.

Barca je preuzela kontrolu utakmice, a Messi je još jednom oprobao udarac koji je otišao pored gola.

Sjajna utakmica na Anfieldu, prilike se izmjenjuju s jedne na drugu stranu.

U 23. minuti Robertson je dobro pokušao za domaćine, ovaj puta odlično reagira Marc-Andre ter Stegen.

U nastavku se ipak igralo nešto opreznije, a Barcelona je imala jedine dvije dobre prilike. U završnici prvog dijela je još jednom pokušao Messi, a i Alba se našao u izglednoj situaciji, ali nisu bili dovoljno precizni.

Na predah se otišlo s minimalnom prednošću domaćina.

Na početku drugog poluvremena Jurgen Klopp je u igru stavio Georginija Wijnalduma umjesto ozlijeđenog Andrewa Robertsona.

Liverpool je kao i na početku utakmice ušao bolje u nastavak, a već u 50. minuti imali su priliku preko van Dijka koju je obranio Ter Stegen.

Samo minutu poslije Suarez je bio u velikoj prilici, ali još jednom Alisson spašava klub s rijeke Mersey.

I onda kazna za Katalonce, Liverpool dolazi do drugog gola. Alexander-Arnold je odlično ubacio u kazneni prostor gdje najbolje reagira Wijnaldum i postiže gol.

Samo dvije minute poslije novi pogodak u mreži Barcelone, još jednom je zabio Wijnaldum, ovaj puta nakon asistencije Shaqirija.

Hoće li Liverpool ponoviti čudo kao protiv Milana u finalu LP 2005. godine?

Nakon trećeg gola ponovno je počela igrati Barcelona, a veliku priliku je imao Messi čiji udarac ponovno brani nesavladivi Alisson.

Rekao bi Mladen Delić “Ljudi, moji je li to moguće? Ludnica, šta je ovo?

Liverpool je u 79. minuti poveo protiv Barcelone sa 4:0, a ponovno je strijelac nevjerojatni Origi. Alexander-Arnold je brzo ubacio iz kornera, a Origi zakucao loptu u mrežu.

Čudo na Anfieldu.

Do kraja utakmice Barcelona je pokušala doći do gola koji bi ih odveo u finale, ali Liverpool je izdržao i došao do jedne od najvećih pobjeda i preokreta u svojoj povijesti.