Čolinu uspoređuju s Haalandom: ‘Hajduk ga je pustio za siću’

Bundesliga 24. sij 202317:08 0 komentara

David Čolina postigao je gol u svom debitantskom nastupu za Augsburg (poraz 4:3 od Borussije Dortmund) te se navijačima predstavio na najbolji mogući način.

Nisu samo Nijeci impresionirani, Čolinin debi nije prošao ispod radara španjolske Marce.

“To nije uspjelo ni Haalandu. Davidu Čolini (22) trebale su samo 34 sekunde da postigne prvi gol u Bundesligi“, piše Marca pa dodaje:

“Splitski Hajduk pustio je mladog reprezentativca Hrvatske u Augsburg za samo 650 tisuća eura, koliko maksimalno za njega može dobiti s bonusima, a on je u prvim sekundama debija u Njemačkoj izveo ‘dođoh, vidjeh, pobijedih’.

Njegov novi trener Enrico Maassen uveo ga je u igru 76. minuti, a Čolini su trebale samo 34 sekunde da zabije, i to Borussiji Dortmund. Pokupio je odbijanac nakon što je lopta pogodila stativu i poentirao. Tako se odmah po ulasku isplatio Augsburgu jer je njegov gol bio za 3:3. Do kraja je Borussia uspjela postići još jedan gol za pobjedu, ali Čolinin gol svejedno je povijestan. Za njega su mu trebale samo 34 sekunde, dok mu je u Hajduku ove sezone za jedini gol trebalo 17 utakmica.”

Marca je za kraj još jednom povukla paralelu između Davida Čoline i ubojitog norveškog napadača Manchester Cityja, Erlinga Haalanda.

“Erlingu Haalandu, koji je nedavno također od početka golgeterski oduševljavao u Bundesligi, za prvi gol ondje trebale su tri minute. Čolini, dakle, šest puta manje. Rekorder u natjecanju ipak ostaje Miloš Jojić. Srbin koji je sada bez kluba je prije devet godina kao 21-godišnjak zabio u debiju za Kloppovu Borussiju protiv Mainza nakon samo 19 sekundi”, zaključuje Marca.