Budimir se upisao u povijest u Primeri!

Nogomet 1. svi 202216:30 > 18:50
REUTERS/Juan Medina

Utakmica 34. kola Primere između Elchea i Osasune završila je remijem 1:1, a novi gol postigao je Ante Budimir.

Iako su obje momčadi relativno sigurne po pitanju opstanka, utakmica je bila prava prvenstvena. Žestoko i ne baš atraktivno igralo se u prvom dijelu.

Kad se igra takva utakmica, onda je sasvim logično da prvi gol padne s bijele točke. U 67. minuti dosuđen je jedanaesterac za goste, a precizan je bio Ante Budimir. Bio je to gol hrvatskog reprezentativca u šestoj uzastopnoj utakmici čime je i ušao u povijest kao prvi igrač Osasune kojem je uspjelo zabiti u šest utakmica Primere zaredom u 21. stoljeću.

No, Osasuni to nije bilo dovoljno da uzme sva tri boda. Elche je do boda stigao u 84. minuti, a strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Milla.