Baturina i Vidović približili Dinamo Rijeci, Theophile zakomplicirao Modrima završnicu

Hrvatska 17. tra 202418:56 0 komentara
Goran Mehkek / CROPIX via Guliver Images

Dinamo je u zaostaloj utakmici petog kola SuperSport HNL-a pobijedio Varaždin i približio se vodećoj Rijeci na samo dva boda.

Nakon više od pola godine napokon je odigrana utakmica Dinamo – Varaždin, prvotno zakazana u petom kolu, još tamo sredinom kolovoza 2023.

Na stadionu u Maksimiru pred nešto više od 5000 gledatelja Dinamo je opravdao ulogu favorita pobjedom 2:1 čime je smanjio zaostatak za vodećom Rijekom na samo dva boda (68-66). Ali, sada su napokon oba kluba na jednakom broju odigranih utakmica.

Dinamo je dominirao čitavim tijekom susreta i možemo reći kako konačan rezultat ne oslikava stvarno stanje na terenu. Modri su poveli u 26. minuti nakon krasne asistencije Josipa Mišića i predivnog pogotka Martina Baturine koji je pogodio s 15 metara iskosa u suprotan kut vratara Varaždina Olivera Zelenike.

Baš je Zelenika u 40. minuti skinuo zicer Brodiću, no u 53. minuti Dinamo je zasluženo povisio prednost. Strijelac je bio Gabriel Vidović koji se lako riješio čuvara i matirao gostujućeg vratara.

U 64. minuti Varaždin je ostao s desetoricom nakon što je Jelenić kao posljednji igrač obrane oborio Baturinu na dvadesetak metara od gola.

Iako se tada očekivao novi pogodak Dinama, zabio je – Varaždin. U 72. minuti dogodio se nesporazum Theophile-Catherinea Nevistića, što je iskoristio Drožđek za smanjenje na 2:1.

Tu se Varaždin malo ohrabrio, iako s igračem manje, ali do kraja nije uspio ozbiljnije ugroziti vodstvo Dinama. Štoviše, Modri su bili bliži golu, ali se novom obranom iskazao Zelenika kada je u 80. minuti obranio udarac Perkovića. Do kraja je još Kulenović pogodio gredu u sudačkoj nadoknadi i tako je ostalo 2:1.

U sljedećem, 31. kolu nadolazećeg vikenda Dinamo “gostuje” kod Lokomotive u Kranjčevićevoj, dok je Rijeka domaćin Gorici na Rujevici.