Arsenal na +7 nakon golijade kod Brightona

Nogomet 31. pro 202220:15 > 20:26 0 komentara
Photo by Gareth Evans News Images via Guliver

Arsenal nastavlja s fantastičnom formom, upisana je peta uzastopna pobjeda.

U 16. kolu Premier lige, Arsenal je s 4:2 porazio Brighton stvorivši sedam bodova razlike na vrhu ljestvice ispred Manchester Cityja.

Topnici su do poluvremena vodili s 2:0 golovima Sake i Odegaarda, a već u drugoj minuti nastavka zabio je Nketiah. Mitoma je smanjio u 65. minuti, ali već šest minuta kasnije novi gol gostiju, ovoga puta strijelac je bio Martinelli. Konačan rezultat postavio je Ferguson.

Arsenal je upisao 14. pobjedu sezone te sada ima 43 boda, a nakon ranijeg kiksa Manchester Cityja koji je odigrao samo 1:1 protiv Evertona, Topnici na vrhu Premiershipa imaju sedam bodova prednosti. I trećeplasirani Newcastle je ostao bez pobjede, nakon šest uzastopnih slavlja, napad Svraka neutralizirao je Leeds, utakmica je završila bez golova.

Osim Arsenala, u subotu je najviše profitirao Manchester United koji je golom Rashforda slavio kod Wolverhamptona. United je pobjedom došao na samo četiri boda od drugoplasiranog gradskog rivala Cityja.