Zadar uvjerljivom pobjedom protiv Cedevite Olimpije zasjeo na četvrto mjesto ABA lige!

ABA League 16. ožu 202419:00 0 komentara
Ivica Čavka/KK Split

Košarkaši Zadra u susretu su 23. kola regionalne ABA lige kao domaćini svladali Cedevitu Olimpiju sa 88-65 (23-13, 24-18, 25-17, 16-17).

Luka Božić je opet predvodio Zadar sa 26 koševa, 8 asistencija i 7 skokova, Marko Ramljak je dodao 16, dok je Aleksandar Šaškov sa 15 ubačaja i 12 skokova bio najbolji kod Olimpije.

Ovom pobjedom Zadar je dostigao Cedevitu Olimpiju na ljestvici, dva kola prije kraja ligaškog dijela sezone oba sastava su na omjeru pobjeda i poraza 14-9, no Zadrani su u prednosti jer su pobijedili u obje međusobne utakmice te bi mogli imati prednost domaćeg terena u četvrtfinalu doigravanja.

Zadar je dominirao dvobojem od samog starta, poveo je sa 8-0, pa prvu četvrtinu okončao sa 10 koševa razlike. Olimpija se u drugoj četvrtini primaknula na 34-30 samo da bi Zadrani pvo poluvrijeme zaključili serijom 13-1 i na odmor otišli s velikih 16 poena prednosti.

U trećoj četvrtini Zadar je odjurio i na najvećih 27 razlike (70-43) te je sama završnica bila tek odrađivanje posla.