Euroleague 25. tra 202422:35 0 komentara

Košarkaši Panathinaikosa izjednačili su 1:1 u četvrtfinalu Eurolige slavivši protiv Maccabija 95:79.

Puno bolje izdanje pružila je grčka momčad u odnosu na prvu utakmicu, iako je ponovno na početku bilo problema. Izraelci su u prvoj četvrtini imali +9, ali onda je Panathinaikos fantastično odgovorio u drugoj četvrtini. Serijom 14:0 imali su lijepo vodstvo na poluvremenu (51:39).

U trećoj četvrtini Sloukas i ekipa su kontrolirali utakmicu, ali na početku zadnje četvrtine pojavili su se novi problemi. Serijom 8:0 Maccabi je došao na samo tri koša zaostatka (71:68), ali ponovno je PAO napravio seriju 13:2 (84:70) i mirno priveo utakmicu kraju.

Grčkog velikana do pobjede je vodio Kostas Sloukas s čak 29 poena, dok je kod Maccabija najefikasniji bio Lorenzo Brown s 18 poena.

Serija se sada seli u Beograd, gdje je Maccabi ‘domaćin’, nova utakmica je na rasporedu 30. travnja.