Šesti uzastopni poraz za Bogdanovića i Detroit

Košarka 19. stu 20229:19 0 komentara
RingoxChiu via Guliver Images

Detroit Pistonsi Bojana Bogdanovića su sinoć upisali šesti uzastopni poraz, bolji od njih su sa 128-121 bili domaći Los Angeles Lakersi, a hrvatski je košarkaš odigrao solidno završivši utakmicu sa 20 poena.

Bogdanović je na terenu proveo nešto više od 35 minuta i uz šut iz igre (7/15) ubacio 20 koševa prIdodavši tome šest skokova i pet asistencija.

Lakerse je predvodio Anthony Davis koji je utakmicu završio sa 38 koševa, 16 skokova i četiri blokade, dok je Lonnie Walker IV dodao 17 koševa.

Kod Pistonsa najbolji je strijelac bio Alec Burks sa 23 ubačaja, a Killian Hayes je dodao 18 koševa i devet asistencija.

Lakersi su vodili 104-102 nešto manje od osam minuta do kraja kada je Saddiq Bey iz Pistonsa napustio teren s ozljedom desnog gležnja. Los Angeles je zatim krenuo u seriju 14-6 i poveo sa 118-108 četiri minute do kraja i vodstvo je zadržao do kraja. Lakersi, kojima je ovo tek četvrta pobjeda u sezoni, realizirali su 35 od 40 slobodnih bacanja

Phoenix Suns Darija Šarića su također poraženi u gostima, svladali su ih na svom terenu u Salt Lake Cityju Utah Jazz sa 134-133.

Lauri Markkanen postigao je rekord karijere od 38 koševa, a Jazz je prekinuo niz od tri poraza.

Phoenixu nije pomoglo ni 49 koševa Devina Bookera koji je tome dodao 10 asistencija. Njegov koš u zadnjoj sekundi bio je za samo dva poena nakon što je uhvatio loptu poslije promašenog pokušaja za tri poena Damiona Leeja.

Šarić je odigrao 12:34 minute i uz šut iz igre 1/3 upisao je četiri poena, šest skokova i četiri asistencije.

Malik Beasley pomogao je Markkanenu zabivši sedam trica na putu do 27 poena, dok je Jordan Clarkson uskočio sa 20 poena.

DeAndre Ayton upisao je 17 poena i 10 skokova, Cameron Payne je zabio 17, Torrey Craig je završio sa 16, a Mikal Bridges je imao 13 za Sunse.