Nije im pomogao ni MVP, Celticsi izjednačili

Košarka 4. svi 20238:20 0 komentara
Wendell Cruz-USA TODAY Sports via Guliver

Košarkaši Boston Celticsa poravnali su omjer u pobjedama protiv Philadelphia 76-ersa na 1:1 u drugom krugu doigravanja NBA lige uvjerljivom 121-87 pobjedom u drugoj utakmici igranoj u svojoj dvorani.

Susret je bio riješen u trećoj četvrtini koju su Celticsi  zahvaljujući sjajnom šutu za tricu dobili 35:16 te tako uoči posljednjih 12 minuta imali vodstvo 92:65. U toj trećoj četvrtini domaći su pogodili sedam od svojih ukupno 20 trica.

Strijelce Celticsa predvodio je Jaylen Brown sa 25 ubačaja, Malcolm Brogdon je s klupe dodao 23 pa se nije osjeltila slabija večer Jaysona Tatuma koji je ostao na samo sedam poena.

Sixersima nije pomogao povratak Joela Embiida, koji zbog ozljede koljena nije igrao u prvoj utakmici, kamerunski je centar u svom prvom nastuou nakon osvajanja nagrade za najkorisnijeg igrača sezone postigao 15 koševa uz samo tri skoka, ali i pet blokada. Najefikasniji je bo Tobias Harrisa sa 16 pogodaka, dok je junak pobjede iz prve utakmice James Harden podbacio, šutirao je samo 2-14 iz igre i zaustavio se na 12 poena uz 10 skokova.

Sljedeće dvije utakmice igrat će se u Philadelphiji, prva već za dva dana, a u finale Istoka plasirat će se momčad koja prva ostvari četiri pobjede.