Dončić bolji od Zupca, Netsi primili čak 153 poena!

Košarka 16. stu 20228:05 0 komentara
(AP Photo/Michael Ainsworth)

Košarkaši Dallasa pobijedili su pred svojim navijačima Los Angeles Clipperse 103-101 premda su skoro prokockali +25 krajem prvog poluvremena.

Dallas je nakon prve četvrtine imao veliku prednost od 30-15, a u tom dijelu utakmice Slovenac Luka Dončić je već upisao 12 poena, šest asistencija i četiri skoka. Krajem prvog dijela Dallas je otišao i na 25 poena prednosti (54-29), ali time utakmica nije bila riješena.

U nastavku su gosti iz Los Angelesa pomalo spuštali zaostatak te su poveli tijekom posljednje četvrtine. No, dvije trice Reggiea Bullocka u posljednje dvije minute, kao i nemoguća trica Dončića kada je spašavajući loptu da ne ode izvan okvira parketa pogodio iz daljine, na kraju su presudili u korist domaćina.

Dončić je dvoboj završio s 35 poena, 11 skokova, pet asistencija te po tri osvojene i izgubljene lopte. Finney-Smith je dodao 21, a Dinwiddie 16 uz šest dodavanja.

Hrvatski centar Ivica Zubac je imao lošu večer te je za 33 minute ubacio samo tri poena, sve s linije slobodnih bacanja. Iz igre je gađao 0-2, a imao je još sedam skokova, četiri asistencije, dvije blokade i jednu izgubljenu loptu. Prvi strijelac LA Clippersa bio je Paul George s 23 koša, ali je izgubio i deset lopti.

New Orleans je u drugom poluvremenu slomio Memphis te je na svom parketu pobijedio 113-102. Šuterski se u drugom poluvremenu razgoropadio CJ McCollum koji je utakmicu završio s 30 poena i devet asistencija, a za tri poena je gađao 7-13. Njega su u domaćim redovima odlično pratili Ingram i Nance Jr., obojica su postigla po 19 poena, dok je Larry Nance Jr. tome dodao i sedam skokova te dvije blokade.

Nakon prvog poluvremena Ja Morant je za Memphis već imao 24 poena na kontu. Utakmicu je završio s 36, uz sedam skokova i četiri asistencije, ali za goste je to bilo premalo.

Nakon 5-0 pred svojim navijačima prvi domaći poraz u sezoni upisali su igrači Utah Jazza. Bolji je od njih bio New York 118-111. Goste je do slavlja vodio Jalen Brunson koji je ubacio 25 poena uz osam asistencija.

Košarkaši Brooklyna osramotili su se u noći s utorka na srijedu te su ih „kraljevi“ iz Sacramenta na domaćem parketu svladali 153-121.

U svakoj četvrtini gostujuća momčad s istočne obale je primila 36 ili više poena. U trećoj i iznad četrdeset (42). Domaći sastav propisno se raspucao na utakmici uz 60 posto šut iz igre te skoro 50 posto za tri poena.

Kod Brooklyna je jedini zadovoljio Kevin Durant koji je za 31 minutu ubacio 27 poena uz šest asistencija i četiri skoka. No, svi njegovi suigrači su statirali u ovom susretu i gledali kako ih lomi momčad koja je ovom pobjedom došla do pozitivnog omjera u sezoni (7-6). Brooklyn je trenutačno na šest pobjeda i devet poraza.

Terence Davis, igrač s klupe, bio je prvo ime Sacramenta s 31 poen, devet skokova, četiri asista i tri ukradene lopte, a izdvojimo još učinak Domantasa Sabonisa koji je ubacio 17 koševa te je imao po sedam skokova i dodavanja uz sve pogođene šutove na dvoboju, 6-6 iz igre i 5-5 s linije slobodnih bacanja.