Kaos na utakmici Zvezde i Partizana, suci prekinuli finale zbog navijača

Košarka 5. lip 202423:19 0 komentara
xMarkoxMetlasx xMNxPressx via Guliver

Još jedan skandal u srpskoj košarci, druga utakmica finala doigravanja između Partizana i Crvene zvezde prekinuta je u trećoj četvrtini 7:54 minute do kraja, kada su crno-bijeli vodili 57:45.

Razlog je ponašanje navijača Partizana i njihovo uvredljivo skandiranje, odnosno situacija koja se dogodila nakon toga. Službeni spiker prvo je upozorio navijače i pozvao ih na fer i sportski navijanje, ali nije pomoglo.

Uslijedile su još jače uvrede, s naglaskom na obitelj Nebojše Čovića, ali i predsjednika Srbije Aleksandra Vučića. Prethodno su tijekom utakmice vrijeđani i Miloš Vazura, kćerka Miloša Teodosića, supruga Nemanje Nedovića, ali tada utakmica još nije bila prekinuta.

Kada je spiker objavio da delegat traži da se arena isprazni i da navijači napuste dvoranu, situacija je eskalirala. Grobari su počeli skandirati igračima, stručnom stožeru i upravi kluba da ne igraju utakmicu.

Željko Obradović je u jednom trenutku razgovarao s navijačima, bili su tu i prvotimci Partizana. Nakon duže rasprave najavljen je prekid utakmice, a nastavak se očekuje sutradan, u četvrtak, a termin će biti naknadno poznat.

Što se same utakmice tiče, koja je pala u drugi plan, Partizan je u prvom poluvremenu gotovo konstantno imao prednost, osim u dva navrata, kada je Zvezda jedini put povela preko Davidovca (15:14), kao i na kraju prve četvrtine kada je bilo izjednačeno (22:22).