Hezonja stao nakon dobrog starta, Musa odličan

Oscar J. Barroso via Guliver Images

Startala je nova sezona košarkaške Eurolige, a uvodnu je pobjedu ostvario madridski Real koji je u gostima svladao Panathinaikos 71-68.

Neizvjesna utakmica odlučena je u samoj završnici, a ključne poene za Madriđane su zabili novo pojačanje Džanan Musa, kao i veteran Sergio Llull tricu koja je slomila domaćina.

Novi igrač Reala od ove sezone je i hrvatski reprezentativac Mario Hezonja koji je protiv svog nekadašnjeg kluba postigao osam poena za 18 minuta igre. Za tri poena je gađao 2-4, a za dva poena 1-4. Imao je i tri skoka. Sve koševe postigao je u prvoj četvrtini.

Spomenuti Musa je ubacio 13 poena, a Walter Tavares 14 uz šest skokova za Real. S 15 poena Derrick Williams je bio prvi strijelac Panathinaikosa.

Maccabi je na domaćem parketu svladao Žalgiris 84-83 uz 16 poena i šest skokova Bonzieja Colsona, dok je Wade Baldwin ubacio 15. U litavskom sastavu istaknuo se Kevarrius Hayes sa 16 poena i devet skokova.

Dobar početak sezone imao je Fenerbahče koji je svladao Bayern u gostima 74-62. Goste iz Istanbula do pobjede su vodili Tonye Jekiri s 15 poena i šest skokova te Nick Calathes s 12 poena, četiri skoka i pet dodavanja.

Armani Milano je u gostima pobijedio Asvel 69-62 unatoč odličnoj igri Nanda de Coloa koji je za domaćina ubacio 18 koševa uz pet skokova i četiri asistencije.

U petak se igraju sljedeće utakmice: Anadolu Efes – Crvena zvezda, Alba Berlin – Partizan, Barcelona – Olympiakos i Virtus Bologna – Monaco.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.