Hezonja i društvo izjednačili, Tomić isključen

Košarka 8. lip 202322:51 0 komentara
nordphoto GmbH Hafner nph00200 via Guliver Images

Košarkaši madridskog Reala poravnali su rezultat u polufinalnoj seriji španjolske ACB lige protiv Joventuta...

Nakon što je Joventut u Madridu prije dva dana pobijedio 93:83, Real je uzvratio slavljem 90:73. Na poluvremenu su vodili gosti iz Badalone 40:36, no idućih 20 minuta donijelo je puno bolju igru aktualnog prvaka Europe.

Yabusele je bio najefikasniji u redovima Reala s 27 koševa uz osam skokova, dok je Mario Hezonja ubacio 15 uz sedam skokova. Kod gostiju je Ante Tomić imao solidnu utakmicu s 12 poena i sedam skokova, ali je četiri minute prije kraja isključen. Zaradio je tehničku pogrešku, a već je ranije imao i nesportski prekršaj.

Serija se igra na tri pobjede, a treća utakmica na rasporedu je u subotu 10. lipnja u Badaloni.