Nevjerojatan poraz Perasovića i Hezonje u Blau Grani

Euroleague 22. pro 202123:31 > 23. pro 2021 9:59

Košarkaški UNICS-a uspjeli su prosuti dvadeset poena viška sredinom posljednje četvrtine i izgubiti dvoboj protiv vodeće momčadi Eurolige, Barcelone.

Nesvakidašnju utakmicu odigrali su Barcelona i UNICS. Potonje sjajno ove sezone predvode trener Velimir Perasović i Mario Hezonja.

Sofascore

Ruska momčad igrala je izvrsnu utakmicu sve do sredine završne četvrtine, a tada je domaće navijače nakon jedne trice isprovocirao Isaiah Canaan. Igrače Barcelone kao da je ta provokacija posebno inspirirala i odjednom počeli su pogađati ono što su do tada promašivali. S druge strane, UNICS je počeo igrati sebično, izgubljen je ritam koji ih je doveo do vodstva od dvadeset poena razlike. Počele su se šutirati trice sa sedam ili osam metara, svatko je poželio biti junakom, a nitko isto nije postao.

U konačnici, Lorenzo Brown imao je priliku ipak osigurati gostima slavlje, ali promašio je šut za pobjedu u završnim sekundama. U dodatnom vremenu, Barcelona je odigrala dovoljno dobro da osigura minimalnu pobjedu i nastavi svoju pobjedničku seriju koja sada broji devet utakmica.

Sofascore

Nikola Mirotić predvodio je pobjedničku ekipu s 28 koševa, Kyle Kurić je ubacio 24. Lorenzo Brown s 27 i John Brown s 24 bili su najefikasniji kod UNICS-a. Mario Hezonja završio je dvoboj s 18 koševa, četiri skoka, po dvije asistencije i osvojene lopte te jednu blokadu u 36 minuta igre.

Španjolska ekipa i dalje je najbolja u Euroligi s omjerom 14-2 dok je UNICS sada na 10-7.