Split u Zadru u napetoj završnici do prve pobjede

ABA League 28. lis 202222:31 0 komentara
Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Splita ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni ABA lige svladavši u dvoboju 5. kola u dvorani Krešimira Ćosića domaći Zadar sa 76:74 (18:21, 13:16, 21:17, 24:20).

Favorizirani Zadrani su pred svojim navijačima djelovali kao bolja momčad u prvom poluvremenu nakon kojeg su imali šest koševa prednosti (37:31). Kad su serijom 7:0 otvorili treću dionicu i došli do najvećih +13 (44:31), činilo se da će momčad Srđana Subotića doživjeti i peti poraz.

No, Splićani se nisu predavali i već su do kraja treće četvrtine uspjeli uhvatiti priključak sa domaćinom (54:52). Momčad Danijela Jusupa je u 33. minuti još uvijek imala opipljivu prednost od sedam koševa (63:56), ali Split je za dvije i pol minute serijom 9:0 došao do prvog vodstva (63:65) još od 17. minute.

U napetoj završnici Zadranima su presudila pogođena slobodna bacanja Shannona Shortera i nekoliko izgubljenih lopti. Zadar je imao posljednji napad na utakmici pri vodstvu Splita 76:74, ali pokušaj Sanija Čampare za tricu nije bio precizan.

Shorter je s 22 poena i devet skokova bio najbolji igrač Splita, a pratio ga je Dominik Mavra s 20 poena i sedam asistencija. Zadar je predvodio Luka Božić sa 24 poena, 11 skokova i pet asistencija. Juan Davis je ubacio 13, a Marko Ramljak 11 poena.

U prvoj utakmici 5. kola Cibona je u Zagrebu svladala čačanski Borac s 87:85 i trenutačno se nalazi na drugom mjestu sa osam bodova, koliko ih ima i trećeplasirani Zadar. Osam bodova ima i vodeći Partizan, ali uz utakmicu manje. Split je sa šest bodova sa začelja privremeno skočio na deveto mjesto.