Cibona nije izdržala: Cedevita slavila u Zagrebu

KK Cibona

Košarkaši Cedevita Olimpije pobijedili su u Zagrebu Cibonu 90-78 (23-25, 27-18, 21-22, 19-13), u susretu 9. kola regionalne ABA lige.

Nakon dobre prve četvrtine i vodstva Cibone 25-23, u drugoj su gosti poveli i do odmora napravili razliku od sedam poena (50-43). Cibona se nije predavala te je tijekom treće dionice došla na mali zaostatak od 60-62, ali je potom Cedevita Olimpija otišla u novi bijeg. Serijom 8-0 početkom posljednje četvrtine gosti su pobjegli na +14 čime su riješili pitanje pobjednika.

Kod Cibone su najbolji bili Lovro Mazalin s 22 poena i pet skokova te Sven Smajlagić koji je ubacio 19 koševa uz četiri skoka. U pobjedničkoj momčadi prednjačili su Amar Alibegović s 20 poena, četiri skoka i tri asistencije te Joshua Adams koji je dao 19 koševa uz pet dodavanja.

Na ljestvici vodi FMP s omjerom 7-2. Partizan je na 7-1, Crvena Zvezda na 6-1, a u gornjem domu ljestvice je odlični Zadar koji je dosad ostvario pet pobjeda i četiri poraza. Cedevita Olimpija ima omjer 6-2, dok je Cibona na tri pobjede i šest poraza.

U petak je odigrana prva utakmica ovog 9. kola, a Zadar je na svom parketu sa 103-97 pobijedio FMP.