Livaja je prvi hajdukovac koji je zabio za Hrvatsku na SP-u

Hrvatska 27. stu 202218:13 > 18:13 0 komentara
MengxDingbo via Guliver

Marko Livaja protiv Kanade u 2. kolu skupine F na Svjetskom prvenstvu u Kataru počeo je od prve minute, a zabio je i gol.

Nakon gola Daviesa u 2. minuti za vodstvo Kanade 1:0, Kramarić je bio precizan za izjednačenje u 36. minuti, a Livaja je zabio za preokret u 45. minuti.

Livaji je ovo prvi gol za Hrvatsku na nekom velikom natjecanju, a postao je i jedini igrač Hajduka koji je zabio gol za Hrvatsku na svjetskim prvenstvima.  Bivši igrači Hajduka koji su za splitski klub igrali u seniorskoj konkurenciji Robert Jarni (Njemačka 1998.),  Milan Rapaić (Italija 2002.) i Dario Srna (Australija 2006.) su zabijali za Hrvatsku na Mundijalima, ali u tom trenutku nisu nosili dres Hajduka.

Zadnji igrač Hajduka prije Livaje koji je zabio gol na Mundijalu je Avdija Vršajević, koji je bio strijelac u pobjedi BiH nad iranom na SP-u u Brazilu 2014. godine.