Daily Mail: Prva lekcija – nikad ne otpisujte Hrvatsku

Hrvatska 9. pro 202223:22 > 23:23 0 komentara
AP Photo/Andre Penner via Guliver Images

Nogometaši Hrvatske kao veliki pobjednici izašli su iz nove drame na svjetskom prvenstvu, u četvrtfinalu je Hrvatska pobijedila Brazil nakon jedanaesteraca 4:2 (1:1, 0:0).

Brojni svjetski mediji su se raspisali o velikoj pobjedi Hrvatske, a dobar dio njih je istaknuo da je Brazil podcijenio Hrvatsku.

Daily Mail je također analizirao ovu utakmicu, a svoju analizu je započeo riječima: “Lekcija broj jedan na stadionu Education City jest da nikad ne otpisujete Hrvatsku. Nikada! Čak ni kada ste Brazil, peterostruki svjetski šampion i vodite 1:0 u produžecima, a oni tek trebaju pogoditi gol.”

Hrvatska ima nevjerojatan duh i nevjerojatnu mentalnu snagu, a nakon što je dobar dio drugog poluvremena provela braneći se – uzvratila je.

Bruno Petković donio je Hrvatskoj izjednačenje u 117. minuti, a onda je momčad Zlatka Dalića još jednom slavila nakon penala, i to po drugi put na ovom Svjetskom prevenstvu, pri čemu je hrvatski golman Dominik Livaković obranio još jedan penal, a Brazilac Marquinhos je pogodio stativu kod ključnog penala.

Daily Mail dalje piše da će Brazilcima biti potrebno neko vrijeme da se oporave od ovog poraza. Brazilci su mislili da je pobjeda njihova nakon trenutka genijalnosti u režiji Neymara na samom kraju prvih produžetaka.

“Možda je to bila njihova greška. Neymar je malo toga kreirao kroz utakmicu. Nakon 106. minuta frustracije, lopta je pronašla put iza Livakovićevih leđa i Brazilci su se rasplesali, vjerujući da su osigurali svoje mjesto među četvero najboljih u svijetu.

No, nisu računali na hrvatsku otpornost. Još tri minute su preostale kada su dvije zamjene preokrenule utakmicu. Mislav Oršić pokupio je loptu i sjurio se niz lijevu stranu pa pronašao klupskog suigrača Brunu Petkovića koji je matirao Alissona.”

Za kraj, Daily Mail piše: “Pogodio je Neymar. Potom je Petković poravnao. I onda je Hrvatska dobila na raspucavanju penala. Naravno da jest.”