Automoto 29. lis 202223:18 0 komentara

Max Verstappen osvojio je šesti pole position ove sezone pobijedivši dva vozača Mercedesa Georgea Russella i Lewisa Hamiltona dok je Valtteri Bottas bio zvijezda kvalifikacija na šestom mjestu za Alfa Romeo.

Verstappen je bio najbrži nakon prvih Q3 krugova (1:17.947), 0.132 s ispred Russella i 0.206 s ispred Pereza dok je Hamilton bio treći dok mu nije obrisan krug zbog nepoštivanja granica staze u trećem zavoju, donosi MAXF1.net.

U drugim krugovima Verstappen je dodatno popravio svoje vrijeme i ostvario 19. pole position u karijeri dok su Mercedesovi vozači zauzeli drugo i treće mjesto s tri desetinke zaostatka.

Russell je bio 0.005 sekundi brži od Hamiltona iako je pogriješio u drugom krugu izletivši preširoko u 12. zavoju, a Hamiltonu je drugi krug bio dovoljan da zauzme treće mjesto.

Perez je zauzeo četvrtu poziciju u drugom Red Bullu na svojoj domaćoj stazi ispred Sainza kao bržega vozača Ferrarija koji je imao 0.576 sekundi zaostatka za Verstappenom.

Bottas je imao fenomenalne kvalifikacije za Alfa Romeo koje je završio na šestom mjestu, pobijedivši Leclerca u Ferrariju koji je završio sedmi, a Norris je bio osmi za McLaren ispred dva vozača Alpinea Alonsa i Ocona.

Ricciardo nije uspio plasirati svoj McLaren u Q3 te je završio na 11. mjestu, a Zhou je bio 12. najbrži nakon što nije mogao pratiti ritam sjajnoga Bottasa koji je pokazao odličnu brzinu za Alfa Romeo.

Tsunoda i Gasly žalili su se na prianjanje i poziciju na stazi za AlphaTauri, a Magnussen je bio najsporiji u Q2 za Haas iako će startati iz posljednjega reda zbog uzimanja šestoga motora, što mu je donijelo pet mjesta kazne.

Schumacher je bio najbrži od vozača koji su zapeli u prvom dijelu kvalifikacija na 16. mjestu, ali Nijemac je imao odličan prethodni krug koji mu je obrisan zbog preagresivnoga rezanja drugoga zavoja, a taj krug jamčio mu je šesto mjesto u Q1 i prolazak u Q2.

Vettel je pobijedio Strolla u dvoboju vozača Aston Martina, ali forma im je bila prilično loša jer su završili tek na 17. i 18. mjestu – sporiji od njih bili su samo vozači Williamsa Albon i Latifi koji su zauzeli posljednja dva mjesta.

Stroll će startati iz posljednjega reda uz Magnussena jer ima tri mjesta kazne zbog incidenta s Alonsom na prethodnoj utrci u Austinu.

Utrku pratite u nedjelju od 21 sat na SK 3.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima