Verstappen dominantno uzeo pole position u Saudijskoj Arabiji

Automoto 8. ožu 202419:34 0 komentara
AP Photo/Darko Bandic via Guliver

Max Verstappen osvojio je prvi pole position u Saudijskoj Arabiji nakon dominantnoga nastupa u kvalifikacijama za drugu utrku sezone, a Charles Leclerc završio je drugi za Ferrari ispred Fernanda Alonsa u Aston Martinu.

Verstappen je bio najbrži u prvim Q3 pokušajima s više od tri desetinke prednosti ispred momčadskoga kolege Pereza, a vodstvo je zadržao i nakon drugih krugova iako je Leclerc pronašao pola sekunde u odnosu na prvi krug i završio drugi, donosi MaxF1.

Perez je bio treći iako nije popravio svoje vrijeme u drugom pokušaju, a Alonso je završio četvrti za Aston Martin, 0.04 iza Pereza.

Piastri je u oba Q3 kruga bio bliži od Norrisa u okršaju dvaju vozača McLarena koji su završili na petom i šestom mjestu dok je Russell bio brži od Hamiltona na sedmom i osmom mjestu za Mercedes.

Tsunoda je oduševio plasmanom u Q3 za RB nakon što je prije tjedan dana propustio to učiniti za 0.007 s, a Japanac je završio deveti, pobijedivši Strolla u Aston Martinu.

Bearman je u svom prvom F1 nastupu završio na 11. mjestu za Ferrari nakon što je za 0.041 s propustio ući u Q3, a Albon nije mogao bolje od 12.mjesta za Williams.

Magnussen je pobijedio Hulkenberga i završio na 13. mjestu za Haas ispred Ricciarda u RB-u i Hulkenberga koji je imao problem s pogonskom jedinicom i izazvao kratku crvenu zastavu.

Bottas je imao promet u posljednjem brzom krugu u Q1 pa nije mogao bolje od 16. mjesta za Sauber čime je pobijedio dva vozača Alpinea Ocona i Gaslyja.

Sargeant je bio najsporiji od vozača koji su odvozili barem jedan mjereni krug na 19. mjestu za Williams dok je Zhou bio posljednji budući da su mehaničari radili na njegovom bolidu do posljednjega trenutka, ali Kinez nije stigao ući u brzi krug.

Gledaj Formulu 1 ekskluzivno na Sport Klubu uz EON TV i Telemach.