Verstappen 0.087s ispred Leclerca na drugom treningu

Automoto 18. ožu 202217:15 > 17:17 2 komentara
AP Photo/Hassan Ammar

Max Verstappen postavio je najbrže vrijeme na drugom slobodnom treningu za prvu utrku nove F1 sezone u Bahrainu, a Charles Leclerc bio mu je najbliža pratnja s manje od desetinke zaostatka za Ferrari.

Temperatura staze je na početku drugoga treninga pala za 12 Celzijevih stupnjeva u odnosu na početak prvoga treninga (36 stupnjeva) i iznosila je 24 Celzijeva stupnja, a vozači su rano krenuli na stazu kako bi nastavili sa svojim programima, donosi MAXF1.net.

Leclerc je postavio najbrže vrijeme nakon pet minuta treninga koristeći medium gume (C2) i bio sekundu brži od Gaslyjevog najboljeg vremena na prvom treningu dok je Sainz bio drugi s 0.7 s zaostatka.

Vozači su se na početku drugoga treninga usredotočili na hard (C1) i medium (C2) komponente Pirellijevih guma, a Hamilton je bio 1.3 sekunde sporiji od Leclerca u svom prvom krugu na medium gumama.

Verstappen je u svoj prvi brzi krug na mediumu ušao nakon deset minuta treninga, a nakon najboljega prvog sektora imao je skoro četiri desetinke zaostatka za Leclercom u drugom sektoru i na kraju kasnio točno pola sekunde na drugom mjestu.

Hulkenberg je prvi izašao na softu i zauzeo peto mjesto za Aston Martin s 0.940 s zaostatka, a slijedili su ga Ocon u Alpineu (treće mjesto) i Magnussen u Haasu koji je zauzeo drugo mjesto, samo 0.062 sekundi iza Leclerca.

Alonso preuzima vodstvo na softu za Alpine s krugom 1:32.877 ispred Sainza koji je na softu zauzeo drugo mjesto, a Leclerc uz tri najbolja sektora vozi novo najbolje vrijeme 1:32.263, šest desetinki ispred Alonsa.

Verstappen vozi najbolji prvi i treći sektor na soft gumama i ruši Leclercovo vrijeme za 0.327 sekundi, a Mercedesovi vozači su na softu zauzeli treće (Russell, +0.6 s) i deveto mjesto (Hamilton, +1.2 s).

Leclerc na istom setu soft guma vozi svoj najbolji krug, samo 0.087 sekundi iza Verstappena, a Sainz je kasnije uspio smanjiti zaostatak za momčadskim kolegom na pola sekude i zauzeti treće mjesto za Ferrari.

Russell je bio četvrti najbrži za Mercedes uz šest desetinki zaostatka za Verstappenom, a Alonso je bio peti najbrži za Alpine (+0.941 s) i posljednji je vozač koji je kasnio manje od sekunde za najbržim.

Bottas je nakon problema na prvom treningu zauzeo šesto mjesto na drugom za Alfa Romeo, a Perez je imao veliki zaostatak od jedne sekunde za momčadskim kolegom Verstappenom.

Haas je bio najveće iznenađenje drugoga treninga budući da su Schumacher i Magnussen zauzeli osmo i deseto mjesto, a između njih se smjestio Hamilton u Mercedesu koji se žalio na problem s prednjim kočnicama.

McLaren nije imao dobar dan po pitanju brzine jer je Norris kao njihov brži vozač bio tek 11. najbrži dok je Ricciardo bio tek 18. uz neke probleme s bolidom koji su ga držali u garaži u drugom dijelu treninga.

Ocon je bio pola sekunde sporiji od Alonsa na 12. mjestu za Alpine ispred dva vozača AlphaTaurija, a Zhou je zauzeo 15. mjesto za Alfa Romeo s dvije sekunde zaostatka.

Aston Martin zauzeo je tek 16. i 17. mjesto sa Strollom i Hulkenbergom pri čemu je Nijemac imao samo desetinku zaostatka za Kanađaninom, a dva vozača Williamsa Latifi i Albon zauzeli su posljednja dva mjesta za Williams.

Treći slobodni trening na rasporedu je u subotu u 13:00, a kvalifikacije počinju u 16:00 uz prijenos na Sport Klubu.