Russell pobjednik sprinta u Brazilu

Automoto 12. stu 202221:23 0 komentara
DPPI/Panoramic via Guliver Image

George Russell pobjednik je posljednjega sprinta ove sezone u Sao Paolu nakon što je prestigao Maxa Verstappena u dvoboju za prvo mjesto, a Carlos Sainz i Lewis Hamilton zauzeli su drugo i treće mjesto.

Osamnaest vozača sprint je startalo na soft gumama osim Verstappena u Red Bullu i Latifija u Williamsu koji su se odlučili za medium, prenosi MAXF1.net.

Magnussen je dobro startao i zadržao vodstvo ispred Verstappena, a Ocon i Alonso bili su kotač uz kotač u četvrtom zavoju i na startno ciljnom pravcu Alonso je slomio prednje krilo dok je pokušavao prestići Ocona nakon čega je morao u boks i pao na začelje.

Verstappen nije dugo čekao da napadne Magnussena kojega prestiže na kraju drugoga kruga na kočenju za prvi zavoj, a uskoro su isto učinili i Russell i Sainz.

Russell je nastavio pritiskati Verstappena i držao se na manje od sekunde zaostatka, a u 14. krugu je nakon nekoliko neuspješnih pokušaja uspio preuzeti vodstvo s vanjske strane četvrtoga zavoja uz pomoć DRS-a.

Britanac je odmah počeo graditi prednost ispred Verstappena koji se uskoro našao pod pritiskom Sainza koji ga je prestigao s unutarnje strane prvoga zavoja u 19. krugu, a Hamilton je bio sasvim blizu i prestigao Verstappena krug kasnije.

Russell je zadržao prvo mjesto ispred Sainza i Hamiltona, a budući da Sainz ima pet mjesta kazne za utrku Mercedes će zauzeti prvi startni red, prvi puta nakon VN Saudijske Arabije 2021.

Verstappen je završio četvrti za Red Bull ispred momčadskoga kolege Pereza koji se probio se devetoga mjesta na peto, a Leclerc je bio šesti u drugom Ferrariju nakon starta s desetoga mjesta.

Norris je osvojio dva boda za McLaren na sedmom mjestu, a Magnussen je bio osmi nakon starta s pole positiona i osvojio posljednji bod na današnjoj sprint utrci.

Vettel je došao na prag osvajanja bodova na devetom mjestu za Aston Martin nakon što se skoro sudario sa Strollom koji ga je izgurao sa staze na putu prema četvrtom zavoju za što je kasnije dobio deset sekundi kazne.

Gasly se plasirao na 12. mjesto za AlphaTauri ispred Ricciarda u McLarenu, a sjajan sprint imao je Schumacher koji se s 20. mjesta probio na 12.

Vozači Alfa Romea Zhou i Bottas zauzeli su 13. i 14. mjesto ispred Alonsa koji se nakon pada na začelje zbog promjene prednjega krila probio na 15. mjesto.

Tsunoda, Stroll, Ocon, Latifi i Albon zauzeli su posljednjih pet pozicija, a Albon jedini nije završio sprint nakon što je odvozio 12 krugova.

Utrka je na rasporedu u 19 sati uz prijenos na SK3.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima