Ocon najbrži za Alpine na drugom treningu u Sao Paolu

Automoto 12. stu 202217:56 0 komentara
Guliver Images

Esteban Ocon odvozio je najbrži krug na drugom slobodnom treningu na Interlagosu u pripremi za sprint i glavnu utrku koje nas očekuju u nastavku vikenda, a drugo mjesto zauzeo je Sergio Perez u Red Bullu.

Ocon je u svom najbržem krugu koristio soft gume i na njima odvozio vrijeme 1:14.604, manje od dvije desetinke ispred Pereza u Red Bullu na istim gumama koji je prvu dionicu proveo na hard gumama, donosi MAXF1.net.

Russell je, kao i u kvalifikacijama, zauzeo treće mjesto za Mercedes s tri desetinke zaostatka, a Alonso je završio četvrti iako je svoje najbolje vrijeme postavio na medium gumama.

Verstappen je drugi trening završio na petom mjestu s malo manje od pola sekunde zaostatka za Oconom, a Hamilton je bio šesti za Mercedes, četiri stotinke iza Verstappena.

Gasly je zauzeo sedmo mjesto za AlphaTauri s više od sekunde zaostatka ispred dva vozača Haasa Schumachera i Magnussena dok je Norris bio deseti za McLaren – Magnussen i Norris svoja su najbolja vremena, kao i Alonso, postavili na medium gumama.

Sargeant je treći puta ove sezone dobio priliku za upravljačem Williamsa te je na drugom treningu mijenjao Albona – Amerikanac je završio posljednji uz 28 krugova što na stazi Interlagos znači 120.65 kilometara, dovoljno da zaradi još jedan bod na superlicenci u nastojanju da osigura vozačko mjesto u Formuli 1 za 2022.

Sprint utrka, koja traje 24 kruga, počinje večeras u 20:30, a utrka je na rasporedu u nedjelju u 19:00. Sve uz prijenos na SK 3.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima