Nezaustavljivi Jorge Martin slavio u tajlandskom sprintu

Automoto 28. lis 202311:36 0 komentara
xGiorgioxPanacci IPAxSportx via Guliver

Smanjio je zaostatak za vodećim Bagnaiom

Vozač Pramac Ducatija Jorge Martin ostvario je pobjedu u sprint utrci koja se održala kao dio Velike nagrade Tajlanda, 17. utrke u ovogodišnjem Moto GP prvenstvu.

Martin je na stazi Chang ostvario svoju petu uzastopnu pobjedu u sprint utrkama i sedmu pobjedu ove sezone, s prednošću od jedne sekunde pred Bradom Binderom iz KTM Racing tima. Na trećoj stepenici pobjedničkog postolja našao se vozač VR46 tima Luca Marini, koji je bio devet stotinki iza njih.

Trenutni prvak, Francesco Bagnaia, završio je tek na sedmom mjestu, što je Martinu omogućilo da smanji svoj zaostatak na 18 bodova. Martin je bez greške odvozio sprint u Buriramu, počevši s pole pozicije, odvojio se od konkurencije i nikada nije dozvolio da ga itko ugrozi, dok su se iza njega odvijale brojne borbe.

U početnoj fazi utrke iza Martina bili su Marini, Aleix Espargaro na Apriliji i Binder, ali je vozač Aprilije izgubio u borbama s ostalom dvojicom. Stariji od braće Espargaro održavao je dobar tempo do samog kraja, ali je u cilju ipak izgubio od osmerostrukog svjetskog prvaka Marca Marqueza, koji je na kraju bio najbolji među ostalima.

Espargaro se, zbog svoje greške, morao zadovoljiti petim mjestom, ispred drugog vozača VR46 tima, Marca Bezzecchija, i Bagnaie, koji je imao problematičnu utrku. Vozač Ducatija startao je kao šesti, ali je odmah izgubio nekoliko pozicija, a zbog borbi u sredini poretka nije mogao uhvatiti pravi ritam i ostao je bez priključka s vodećima. Osmo mjesto zauzeo je vozač Gresinija, Alex Marquez, ispred Johannesa Zarca iz Pramac tima, koji je osvojio posljednji bod, dok je deseti bio Jack Miller.

Bagnaia i dalje vodi u ukupnom poretku s 369 bodova, Martin je drugi s 351 bodom, dok ih obojicu prati Bezzecchi s 297 bodova.

Akcija na stazi Chang nastavlja se u nedjelju u 6:00 sati, a možete je pratiti na Sport Klubu 1.