VIDEO / Peccov paklen tempo nedostižan za Martina u Austriji

Automoto 18. kol 202415:06 0 komentara

Aktualni prvak Moto GP prvenstva Francesco Bagnaia pobijedio je na Velikoj nagradi Austrije. Drugu poziciju zauzeo je as Pramaca Jorge Martin, a podij je kompletirao Enea Bastianini na drugom Ducatiju.

Vodeći tandem Martin-Bagnaia je zadržao prve dvije pozicije.

Marc Marquez je loše krenuo i potom ostvario kontakt s Francom Morbidellijem, poslije čega su obojica otišli preširoko u prvom zavoju i izgubili veliki broj pozicija. Najviše je profitirao Enea Bastianini koji je sa petog „skočio“ na treće mjesto i pratio dvojac koji se borio i za vodeće mjesto u utrci, ali i generalnom plasmanu.

Bagnaia je u prvom zavoju drugog kruga pretekao Martinatora, koji je nedugo zatim pokušao uzvratiti, ali se nije uspio održati kao vodeći.

Jack Miller je pretekao timskog kolegu Brada Bindera za četvrto mjesto, da bi nedugo zatim pogriješio, pao i završio nastup u utrci.

Marc Marquez je nadoknađivao pozicije izgubljene na startu, a kada je napao Marca Bezzecchija za peto mjesto došlo je do kontakta. Vozač VR46 je sačuvao svoju poziciju. Marquez je potom uspio prestići Bezzecchija, a potom i Bindera i dokopati se četvrte pozicije. Upravo ga je Amerikanac na KTM pratio do cilja, dok je Talijan osvojio šesto mjesto za VR46.

Među osvajačima bodova našli su se još  Maverick Vinales i Aleix Espargaro, kao i Franco Morbidelli na Pramacu.

U poretku Svjetskog prvenstva, pobjednik sprinta Bagnaia, koji je Ducatiju donio devetu GP pobjedu na Red Bull Ringu, povećao je svoju prednost na pet bodova (275) ispred Martina (270). Treći u ukupnom poretku Bastianini ima 214 bodova.