Bezzecchiju prvi pole u karijeri i to uz rekord staze!

Automoto 1. lis 202212:22 0 komentara
Jan Woitas/picture-alliance/dpa/AP Images

Vozač VR46 momčadi Marco Bezzecchi osvojio je pole poziciju pred nedjeljnu utrku za Veliku nagradu Tajlanda.

Za Bezzecchija je ovo prva pole pozicija u karijeri, a ove sezone smo dobili rekordnog desetog vozača koji kreće sa prvog startnog mjesta.

Bezzecchi je, nakon sjajnih kvalifikacija koje smo gledali, najbrži krug odvozio u vremenu 1:29.671 i tako postavio i novi rekord staze – od 2019. najbrže vrijeme u Tajlandu imao je Fabio Quartararo.

Sa druge pozicije će krenuti Jorge Martin, a dvojac koji se bori za titulu kreće sa treće i četvrte pozicije – treći je Francesco Bagnaia, četvrti vodeći u generalnom plasmanu Fabio Quartararo.

Sa petog mesta krenuće Joan Zarco, a u manje od sekunde zaostatka u odnosu na Bezzecchija bio je još i Enea Bastianini. Sedmo mjesto u kvalifikacijama zauzeo je Jack Miller, Marc Marquez je bio osmi, a Luca Marini deveti. Alex Rins krenut će sa desetog mjesta.

Utrka u Burinamu počinje u 10 sati u nedjelju ujutro, a prijenos je na Sport Klubu 3.