Espargaro, Bezzechi i Fenati do polea na Silverstoneu

Automoto 28. kol 202116:42 > 17:09 0 komentara
AP Photo/Gerhard Schiel

Vozač Honde Pol Espargaro osvojio je pole position uoči nedjeljne Moto GP utrke za Veliku Nagradu Velike Britanije.

Espargaro je bio najbrži s vremenom 1:58.889. Espargaro je na Silverstoenu došao do prvog pole positiona otkako je u Hondi.

Drugo mesto zauzeo je Francesco Bagnaia, treće je bio vodeći u ukupnom poretku Fabio Quartarato, čevrtvi Jorge Martin, a peti Marc Marquez.

Utrku pratite u nedjelju od 14 sati na SK 2.

Talijan Marco Bezzechi osvojio je prvo mesto u kvalifikacijama u Moto 2

Krug je odvozio za 2:03,988 te je jedini išao ispod 2:04 što mu je bilo dovoljno da sa prve startne pozicije uđe u utrku.

Drugi je bio s 0,073 sekunde zaostatka Navarro, dok je na trećem mestu završio dugo vremena vodeći Lowes.

Utrku pratite u nedjelju na SK 2 od 15.30 sati.

Talijanski motociklist Romano Fenati izborio je pole position u katerogoriji Moto 3.

Fenati je dominirao je na sva tri treninga, a najbrži je i u kvalifikacijama s vremenom 2:11.235.

Na prvoj startnoj poziciji 25-godišnjak će se naći drugu utrku zaredom, a šesti put u karijeri u Moto 3 prvenstvu.

Drugi kreće Gabriel Rodrigo, a treći Ricardo Rossi. Vodeći u ukupnom poretku Pedro Acosta završio je tek 22.