VIDEO / Španjolci preokretom i s igračem manje razbili Švicarce

Liga nacija 9. ruj 20249:03 0 komentara

Susret drugog kola 4. skupine A divizije Lige nacija u Ženevi završio je uvjerljivom pobjedom gostiju: Švicarska - Španjolska 1:4 (1:2).

Puno posla bilo je i za VAR suce. Gosti su poveli već u četvrtoj minuti. Lamine Yamal promiješao je švicarsku obranu na desnom krilu, ubacio, a Joselu je glavom matirao Gregora Kobela. Švicarski vratar brzo je intervenirao i izbio loptu, no VAR je potvrdio da je lopta već prešla gol-crtu.

Švicarci su uzvratili već u sljedećem napadu, pogotkom preko Bećira Omeragića, ali je nakon još jedne intervencije iz VAR sobe poništen zbog igranja rukom Rema Freulera na početku akcije.

U 13. minuti već je bilo 2:0 za Španjolce. Dobru akciju Yamala i Nica Williamsa uspješno je završio Fabian Ruiz iz Paris Saint-Germaina.

Važan trenutak za daljnji tijek utakmice dogodio se u 21. minuti. Robin Le Normand je kao posljednji obrambeni igrač prekršajem zaustavio švicarskog napadača Embola, a sudac Irfan Peljto odmah mu je pokazao crveni karton.

Zeki Amdouni u 41. minuti smanjio je vodstvo Španjolaca na 2:1.

Drugo poluvrijeme proteklo je u potpunoj inicijativi Švicaraca, no kazna je stigla u 77. minuti. Ferran Torres protrčao je po desnom krilu, uputio centaršut po zemlji, a Fabian Ruiz postigao je drugi pogodak na utakmici.

Konačan rezultat iz kontranapada tri minute kasnije postavio je Ferran Torres za konačnih 1:4.